Prof. Dr. Çiğdem Ünal - Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

 

Nişantaşı Estetik Cerrahi

Randevu Alın

KOL GERME

KOL GERME

Yaşlılık ve aşırı kilo alıp verme gibi nedenlerden dolayı kolun üst bölgesi yani pazu derisi sarkabilir. Sarkık ve kalın bir görünüm oluşturan kollar, kişiyi rahatsız eder. Ancak kol estetiği ile bu istenmeyen görüntü ortadan kaldırılabilir.

" Ameliyatın ardından ağrı yok denilecek kadar azdır. Hasta 1-2 gün içinde normal hayatına dönebilir. İlk iki hafta günlük işler yapılabilir, koşu gibi sporlara üçüncü haftada yönelebilir. "

Derinin elastikiyetini kaybetmesi ve deri altı dokularının azalması ve yer çekiminin de etkisiyle özellikle kolun arka ve iç yüzünden dirseğe doğru sarkma meydana gelir. Deri sarkma oranı ve deri altı yağ dokusunun kalınlığı yapılacak olan ameliyatın tekniğine karar verme sürecinde etkilidir. Kilo alıp verme nedeniyle yaşanan deri gevşemesine liposuction işlemi uygulanır. Liposuctionun ardından kalın olan deri cerrahi müdahale ile alınır.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta ameliyattan en az 3 gün önce aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçları kullanmayı bırakmak.

Kol germe ameliyatı nasıl yapılır?

Deri bolluğunun koltuk altı ile sınırlı kaldığı durumlarda, saklanabilecek sınırlı bir iz bırakarak deri bolluğu toparlanabilir. Dirseğe doğru devam eden bolluk için kol germe ameliyatı uygulanır.

Kol germe ameliyatı genel ya da lokal anestezi uygulanarak hastanede yapılmaktadır. Ameliyat ortalama 1.5-2 saat sürmektedir. Lokal anestezi uygulanarak operasyon olan hastalar aynı gün içinde taburcu edilebilir. Ancak genel anestezi uygulanarak yapılan ameliyatlarda hasta bir gün müşahede altında kalır. Koldaki sarkma enine ve boyuna olmak üzere iki boyutludur. Bu sebeple kol enine ve boyuna kesilerek sarkan deri alınır. Enine deri fazlalığında izleri saklamak kolay ancak boyuna deri fazlalığında izlerin görünmesi olasıdır.

Kilo alıp verme nedeniyle sadece kolda değil aynı zamanda memelerde de sarkma meydana gelir. Bu sarkmalar kombine ameliyatlarla giderilebilir. Bu şekilde daha estetik bir görünüm elde edilebilir.

Kol germe ameliyatı sonrası süreç

Ameliyat sonrası kanama ve sıvı birikimlerinin oluşmaması için bu bölgeye 2-3 gün boyunca lastik boru drenler konulabilir. Ameliyatın ardından kolların yüksekte tutulması oldukça önemlidir. Ameliyat sonrasında oluşabilecek şişme, ödem ve kanamaları önlemek için baskılı bandaj uygulanır. Ameliyat sonrası genellikle dikişler alınmaz.

Ameliyatın ardından ağrı yok denilecek kadar azdır. Hasta 1-2 gün içinde normal hayatına dönebilir. İlk iki hafta günlük işler yapılabilir, koşu gibi sporlara üçüncü haftada yönelebilir.

VÜCUT ESTETİĞİ

RANDEVU ALIN

Lütfen adınızı yazınız!
E-posta adresinizi yazınız!
Invalid Input
Geçersiz Giriş

0/500

Lütfen mesajınızı yazınız!
LütfenOnaylayınız.
LütfenOnaylayınız.
Lütfen adınızı yazınız!
E-posta adresinizi yazınız!
Invalid Input
Geçersiz Giriş

0/500

Lütfen mesajınızı yazınız!
LütfenOnaylayınız.
LütfenOnaylayınız.

DR. ÜNAL, İLETİŞİM BİLGİLERİ

Prof. Dr. Çiğdem Ünal
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

+90 212 240 4299

+90 542 310 2038

drcigdemunal@gmail.com

Valikonağı Cad. Poyracık Sok. Pınar Apt. 63/6
Nişantaşı / İstanbul

 

Please publish modules in offcanvas position.