Prof. Dr. Çiğdem Ünal - Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

 

Nişantaşı Estetik Cerrahi

Randevu Alın

KARIN GERME

KARIN GERME

Karnın alt, bazen de göbek deliğinin üst tarafında kalan fazlalıklar, çatlaklar çoğu insan için hem giyinik hem de çıplakken rahatsız edicidir. Karın germe ameliyatı ile göbek deliği altında kalan fazla deri, yağ dokusu ve çatlaklarından kurtulmak mümkündür. Sonucu en tatmin edici ameliyatlardan biridir.

Karın germe ameliyatı nedir?

Göbek deliği altında kalan sarkmış karın dokusunun alınarak kalan derinin gerilmesi ve yeni bir göbek deliği oluşturulmasıdır. Hamilelik sonrası karın kası gevşemesi varsa, ameliyat sorasından kas onarımı da yapılır.

Karın germe ameliyatı öncesi nelere dikkat edilmelidir?

Aspirin ve kan sulandırıcılar ameliyattan en az 2 hafta önce kesilmelidir Sigara içen hastalar 4 hafta önce bırakmalıdır. Bırakmayanlarda karnın alt kısmında doku ölmeleri olabilir. Ailesinde emboli öyküsü, kalp hastalığı veya pıhtılaşma bozukluğu olanlar muhakkak belirtmelidir.

Karın germe ameliyatı sonrası hasta için nasıldır?

Karın germe ameliyatında genellikle doğum sonrası arası açılan karın kaslarına da müdahale edilerek yaklaştırılır. Karın derisi de gerilir. Bu nedenle hasta ameliyattan sonra “V” harfi şeklinde yatırılır ve korse giyer. İlk iki gün yürürken biraz öne eğik yürünür. Sonraki günlerde hızla toparlar. Yaklaşık 1- 2 hafta sonra işine dönebilir. Korse 3-4 hafta kullanılır.

Karın germe liposuctionla beraber yapılır mı?

Çoğunlukla uygun hastaysa liposuction karın germeyle beraber uygulanır. Bel oyuntusunu belirginleştirmek için kullanılır.

Karın germe ve meme dikleştirme (“mommymakeover”) beraber yapılabilir mi?

Doğum ve emzirme sonrası sarkan memeler karın germe ameliyatı ile beraber dikleştirilir. İyileşme süreci karın germe ile aynıdır. Meme dikleştirmenin eklenmesi ağrıyı artırmaz. Bazı kişilerde iki ameliyatı ayrı seanslarda planlamak gerekebilir.

Karın germe ameliyatından sonra ne gibi istenmeyen sonuçlar olabilir?

Yara iyileşmesi gecikmesi, karında sıvı birikmesi, enfeksiyon gibi her ameliyatta olabilecek problemler vardır. Bir de karın germe ameliyatında biz plastik cerrahların özellikle dikkat ettiği bazı hususlar vardır. Sigara içen hastalarda karnın alt kısmında doku ölmeleri, yara iyileşmesinde gecikme görülebilir. Obez hastalarda çok nadiren de olsa bacaktan akciğere veya başka organlara pıhtı atması olabilir. Bu nedenle ailede emboli ve pıhtılaşma bozukluğu öyküsü olup olmadığı önemlidir. Riski azaltma için hastalar varis çorabıyla ameliyata alınır.

VÜCUT ESTETİĞİ

RANDEVU ALIN

Lütfen adınızı yazınız!
E-posta adresinizi yazınız!
Invalid Input
Geçersiz Giriş

0/500

Lütfen mesajınızı yazınız!
LütfenOnaylayınız.
LütfenOnaylayınız.
Lütfen adınızı yazınız!
E-posta adresinizi yazınız!
Invalid Input
Geçersiz Giriş

0/500

Lütfen mesajınızı yazınız!
LütfenOnaylayınız.
LütfenOnaylayınız.

DR. ÜNAL, İLETİŞİM BİLGİLERİ

Prof. Dr. Çiğdem Ünal
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

+90 212 240 4299

+90 542 310 2038

drcigdemunal@gmail.com

Valikonağı Cad. Poyracık Sok. Pınar Apt. 63/6
Nişantaşı / İstanbul

 

Please publish modules in offcanvas position.