Prof. Dr. Çiğdem Ünal - Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

 

Nişantaşı Estetik Cerrahi

Randevu Alın

ÇENE DOLGUSU

ÇENE DOLGUSU

Güçlü bir çene çekici bir yüzün önemli bir unsurudur. Yüzle uyumlu bir çene şekli, güçlü bir çene çizgisi hattı ve simetrik görünüm yüzün genel görünümünün aha dengeli olmasına yardımcı olabilir.

Dudak estetiğinde dolgular

En çok talep gören dolgu işlemlerinden biridir. Uygulama dudağın hangi bölgesinin ne kadar dolguya ihtiyacı olduğuna dikkat edilerek yapılmalıdır. Genellikle alt ve üst dudağı dikey olarak 3 eşit parçaya bölecek şekilde çizgi çekilip incelenir, buna göre yapılacak müdahaleye karar verilir. İdeal gülümsemede üst dudağın, kesici dişlerin yaklaşık 3 mm ini gösterebilmesi gerekir. Bu nedenle dudağı yapay bir şekilde fazla şişirmek estetik olarak kötü sonuçlara neden olabilir. Hyaluronik asit içerikli dolgular kullanılır. Zamanla kullanılan ürünün kovalent bağ miktarına göre erir. Kalıcı dolgu tercih edilmez.

Dudağa yağ veya fasya gibi vücudun kendi dokusundan yapılan uygulamalar

Vücudun kendinden alınan yağ veya kasları örten zar (fasya) dudak büyütmede kullanılabilir. Bu dokular vücudun karın ve şakak bölgesi gibi yerlerinden alınarak dudağın görünmeyen iç kısmından içeriye yerleştirilir. Büyük çoğunluğu kalıcıdır, ancak bir miktar erime yine görülebilir. Vücudun kendi dokusu olduğundan allerjik reaksiyon yapmaz. Lokal anestetezi veya sedasyon ve lokal anestezi ile yapılabilir.

Dudak iç kısmından yapılan cerrahiyle dudak büyütme

Dudağın mukoza ıslak kısmından yapılan bir doku ilerletmesi (M plasti) ile dudağı büyütmek mümkündür. Kalıcı bir yöntemdir. Erken dönemde dudakta bir miktar sertlik yapabilir. Ancak bu geçer.

AMELİYATSIZ ESTETİK

RANDEVU ALIN

Lütfen adınızı yazınız!
E-posta adresinizi yazınız!
Invalid Input
Geçersiz Giriş

0/500

Lütfen mesajınızı yazınız!
LütfenOnaylayınız.
LütfenOnaylayınız.
Lütfen adınızı yazınız!
E-posta adresinizi yazınız!
Invalid Input
Geçersiz Giriş

0/500

Lütfen mesajınızı yazınız!
LütfenOnaylayınız.
LütfenOnaylayınız.

DR. ÜNAL, İLETİŞİM BİLGİLERİ

Prof. Dr. Çiğdem Ünal
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

+90 212 240 4299

+90 542 310 2038

drcigdemunal@gmail.com

Valikonağı Cad. Poyracık Sok. Pınar Apt. 63/6
Nişantaşı / İstanbul

 

Please publish modules in offcanvas position.