Prof. Dr. Çiğdem Ünal - Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

 

Nişantaşı Estetik Cerrahi

Randevu Alın

ANNELİK ESTETİĞİ

ANNELİK ESTETİĞİ

Annelik estetiği, sarkmış, gevşemiş içi boşalmış olan meme dokusunun dikleştirilmesi, doğumdan sonra karnın alt tarafında oluşan çatlakların ve deri gevşemelerinin eski haline getirilmesi ameliyatıdır. Bazen bu ameliyatlara genital bölgeye yönelik estetik girişimler eklenebilir. Annelik ameliyatlarında amaç, hamilelik ve emzirme süreci sonrasında kadınların vücudunda oluşan pörsüme, sarkma ve gevşemenin gebelik öncesindeki haline en yakın duruma getirilmesi hedeflenir.

Annelik estetiği ameliyatlarında en iyi sonuca, hamilelikte alınan kilolar verildikten sonra yapılan ameliyatlarla ulaşılır.

Annelik estetiğinde hangi ameliyatlar yapılır?

1-Meme Ameliyatları

Meme Dikleştirme (Protezsiz)

Emzirme süreci boyunca büyüyüp küçülen meme dokusu meme derisinin elastikiyetinde bozulmalara yol açar. Sür verme süreci bittikten sonra, çoğu kadında memenin içi boşalır, deride pörsümeler olur, memelerin dış ve üst kadranlarında hacim kayıpları göze çarpar. Meme dikleştirme ameliyatında, hem meme başı ve areola daha yukarı pozisyona alınır, gerekiyorsa areolanın çapı küçültülür, hem de gevşeyen deri toparlanır. 

Meme Dikleştirme (Protezli)

Bazen meme dokusu önceden de küçük ve gevşek olan kişilerde memenin üst tarafı emzirme sürecinden sonra iyice boşalır ve dümdüz olur. Hem dekolte bölgesini hem de memenin üst tarafındaki hacim eksiğini gidermek için meme protezi ile beraber dikleştirme yapılabilir. Kişinin isteğine ve anatomisine bağlı olarak bu ameliyat, “mini meme dikleştirme” olarak tasarlanabilir. Bazen de, hacmi daha büyük implantlar kullanılarak “meme büyütme” de hedeflenebilir.

Meme Küçültme

Hamilelikte ve emzirme döneminde memeler büyür. Eğer zaten gebelik öncesi de büyükse, annelik estetiği ameliyatları içinde meme küçültme yapılabilir.

2-Karın Ameliyatları

Karın Germe

Karın germede hedef, hamilelik sırasında bebeğin rahimde büyümesi için açılan karın kaslarının onarımı, karnın alt tarafındaki sarkıklığın ve gevşekliğin giderilmesidir. 

  • Mini karın germede karnın göbek deliği altında kalan kısmındaki gevşek ve sarkık karın derisine müdahale edilir. Gerekiyorsa karın kası onarımı yapılır. 
  • Tam karın germede ise, karın içeriden daha geniş açılır ve göbek deliği de serbestleştirilir, daha sonra karın gerilir ve göbek deliği hizasına uygun yerde tekrar oluşturulur. Tam karın germe, karının hem alt hem üst tarafında fazlalığı ve sarkıklığı olan kişilerde uygulanır. Karın kasları da onarılır. 

Liposuction 

En çok beli inceltme ve “flank” bölgesi olarak tarif edilen karnın yan taraflarında kontür düzeltimi için kullanılır.

3-Genital Bölge Ameliyatları

  • Vajina daraltma
  • Labiaplasti

Sıkça Sorulan Sorular

Annelik estetiği ameliyatı her anne için aynı şekilde mi tasarlanır?

“Mommy makeover”, “ annelik estetiği” veya “doğum sonrası estetik” olarak da adlandırılan bu cerrahilerin kombinasyonu her annede farklıdır, her kadının ihtiyaçları farklıdır. Prof. Dr. Çiğdem Ünal her hastayı değerlendirir ve tek veya birden fazla seansa bölerek kombine ameliyat planlar.

Annelik ameliyatı doğum ve emzirmeden ne kadar zaman geçtikten sonra yapılır?
Annelik estetiği için yapılan karın germe ameliyatlarında izler nasıldır?
Liposuction’ın annelik estetiği ameliyatında yeri var mıdır?
Annelik estetiği için yapılan meme ve karın ameliyatı sonrası korse kullanılır mı?
Annelik estetiği sonrası ne zaman normal hayata dönülebilir?
Annelik estetiği ameliyatı sonrası tekrar hamile kalırsam ne olur?

" Karın germe ameliyatından sonra tekrar hamile kalmaktansa kaç çocuk isteniyorsa, çocukları doğurup hamilelik sürecini tamamlayıp bundan bir sene sonra karın germe ameliyatı olmak çok çok daha uygun. "

VÜCUT ESTETİĞİ

RANDEVU ALIN

Lütfen adınızı yazınız!
E-posta adresinizi yazınız!
Invalid Input
Geçersiz Giriş

0/500

Lütfen mesajınızı yazınız!
LütfenOnaylayınız.
LütfenOnaylayınız.
Lütfen adınızı yazınız!
E-posta adresinizi yazınız!
Invalid Input
Geçersiz Giriş

0/500

Lütfen mesajınızı yazınız!
LütfenOnaylayınız.
LütfenOnaylayınız.

DR. ÜNAL, İLETİŞİM BİLGİLERİ

Prof. Dr. Çiğdem Ünal
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

+90 212 240 4299

+90 542 310 2038

drcigdemunal@gmail.com

Valikonağı Cad. Poyracık Sok. Pınar Apt. 63/6
Nişantaşı / İstanbul

 

Please publish modules in offcanvas position.