Kırışıklıklarınız Yaşınızı Ele Vermesin!

yuzdekikirisikliklar

Kırışıklıklarınız Yaşınızı Ele Vermesin!

Yaş ilerledikçe deri elastikiyetini kaybeder, deri altındaki yumuşak dokular yer çekimi etkisiyle sarkar. Buna paralel olarak yaşlılık belirtileri de belirginleşir. Yaşlılık izlerini maskelemek için yüz gençleştirme ameliyatları son zamanlarda oldukça tercih ediliyor.

Dışa yansıyan görüntüde ilk problem ‘kırışıklıklar’ olarak görünse de, derinlerde yatan neden derideki kollajen tabakası incelmesine bağlı derinin kalitesinin bozulması ve incelmesidir. Yüzde kemik dokusu ve deri altında yüzün gençlikteki dolgunluğunu veren yumuşak dokularda hacim azalması görülür. Bu dokular yer çekiminin de etkisiyle aşağıya doğru sarkar.

Sarkan dokular, cildin olduğundan daha yaşlı ve yorgun görünmesine sebep olur. Bu yorgun ve yaşlı görüntü kişide psikolojik sorunlara yol açabilir. Yaşı ele veren ya da olduğundan daha fazla gösteren bu belirtileri gizlemek için yüz gençleştirme ameliyatı oldukça ideal bir yöntemdir. Bu operasyonla zamana yenik düşen kırışıklıklarınızı yok edip, gençlik enerjisine kavuşabilirsiniz. Yüz gençleştirme ameliyatında cerrahi ve cerrahi olmayan olmak üzere iki yöntem kullanılır.

Yüz Gençleştirme Operasyonları

Cerrahi yöntemlerde, yüzün üst bölgesi için alt ve üst göz kapağı ameliyatları, şakak ve kaş kaldırma, yanak ve çene kenarları için orta yüz germe ve klasik yüz germe, boyun ve çene konturu için boyun germe, orta yüz ve klasik yüz germe ameliyatları uygulanır. Bu operasyonlar birçok hastada kombine edilerek uygulanabilir.

Cerrahi yöntemde dikkat edilmesi gereken nokta, yanlış miktarda yanlış derinliğe yapılan uygulamaların, doğallığını kaybetmiş, şişkin yüzlere yol açabileceğidir. Bu gibi risklerle karşılaşmamak için uygulamalarda yavaş yavaş ilerlemek daha doğru olacaktır. Cerrahi operasyonlarda morluk ve şişlikler 7-10 gün içerisinde geçer.

Gençliğinizin Işığını Yakalayın!

Cerrahi olmayan yöntemde ise, lazer, dermabrazyon, kimyasal peeling, dermaroller (mikro iğneleme yöntemi), PRP (trombositten zengin plazma), botox, dolgu, ulterapi, termaj uygulanır.

Her insanın yaşlanma belirtileri farklıdır. Bu sebeple her insan için ayrı planlama ve değerlendirilme yapılıp ona göre uygulama tercih edilmelidir.

Operasyon sonrası güneş, sauna, UV ışınları ve çok soğuk havalardan kaçınmak verimli sonuç almak açısından önemlidir.