Kırışıklıklar Bunalıma Sürüklüyor!

kirisikliklar

Kırışıklıklar Bunalıma Sürüklüyor!

Yaş ilerledikçe yüzde kırışık, sarkma ve bozukluklar da belirginleşiyor. Bu belirginliklerin düzeltilmesi için yüz germe operasyonları yapılıyor. Yüz germe operasyonları ile yaşı ele verilen belirtiler yok ediliyor.

Yaşlandıkça yüze hacim veren yağ dokuları azalır, zamanla bu dokuların yerini tutan destek dokular ve deri gevşer. Yer çekiminin de etkisiyle aşağı doğru sarkar. Buna paralel olarak ise çene kontürleri bozulur ve kemiklerde hacim kaybı yaşanır. Bu etkenlerin ardından cilt sarkar, gözler aşağı doğru kayar, yüz çöker ve göz kapağında sarkma meydana gelir.

Aynaya Yansıyan Görüntünüz Kim?

Tüm bu sebepler, kişinin aynaya baktığında olduğundan daha yaşlı ve yorgun görünmesine neden olmaktadır. Aynaya yansıyan görüntü, kişiyi psikolojik olarak olumsuz etkileyebilir. Yaşlı ve yorgun görünüme yol açan sarkmalar, kişinin kendisine küsmesine bile neden olabilir. Yüz germe operasyonu ile özgüven tazeleyip yıllara meydan okuyun. Yılları geri saramazsınız ancak gençliğinize yeniden kavuşabilirsiniz.

Her sağlıklı ciltte bulunan hyaluronik asidin zamanla erimesi, cildin incelmesi ve kırışıklıkların artmasına sebep olmaktadır. Yüz germe ameliyatı boyun germe, orta yüz ve klasik yüz germe ameliyatları ile kombine edilebiliyor. Bu ameliyatlar hastanın daha canlı, genç ve güzel görünmesini sağlar. 2-2.5 saat süren ameliyatın ardından hasta aynı gün içinde taburcu edilebilir. Kombine operasyonlara taburcuyu bir gün geciktirebilir.

Yüz germe ameliyatı, yüz ve boyun derisindeki sarkıklıkları varsa çene altı yağlanmasını yok eder.

Ameliyat Sonrası Süreç

Ameliyatın ardından yüzde şişlik, morluk, uyuşukluk ve gerginlik hissi olabilir. Ancak bu komplikasyonlar birkaç gün sonra geçer. Ameliyattan 10 gün önce varsa sigara kullanımının bırakılması oldukça önemlidir.

2-3. günden sonra pansumanlar açılır, saçlar yıkanabilir. Hasta bir haftanın sonunda makyaj yapmaya başlayabilir, işe geri dönebilir. Dikkat edilmesi gereken nokta ise güneş ışığından kaçınmak. Yüz germe ameliyatı olan erkeklerin 2-3 hafta boyunca tıraş olmaması gerekir. Mecburiyet durumlarında dikkatli olunmasında fayda var.