Kadınlar Doğum Sonrası Kendilerini Saklıyor

dogumsonrasi1

Kadınlar Doğum Sonrası Kendilerini Saklıyor

Doğum ve emzirme sonrası vücutta değişimler ve deformasyonlar meydana geliyor. Kimi zaman yapılan diyetler ve sporlar bu deformasyonları gidermeye yetmiyor. Annelik Estetiği ile vücut doğumdan önceki eski haline getirilmeye çalışılıyor.
Hollywood yıldızlarının bile doğum sonrası tercih ettiği annelik estiği, yeni sarkmış, içi boşalmış olan meme dokusunun dikleştirilmesi, doğum sonrası karnın alt tarafında oluşmuş çatlakları ve deri gevşemelerinin eski haline getirilmesi ameliyatıdır. Mini karın germe, tam karın germe ve meme dikleştirme ameliyatlarının kombinasyonu olarak yapılmaktadır.
Bunalıma Yol Açıyor!
Her kadın hamilelik ve doğum sürecinden farkı şekilde etkilenmektedir. Ancak çıkıntılı karın, gevşemiş deri, sarkık göğüs, özellikle karın bölgesinde izler ve çatlaklar ile yağlanma birçok kadında ortak problemdir. Kadınlar problemli gördükleri bölgeleri bol kıyafetlerle saklamaya çalışıyor. Özellikle yaz dönemleri bu problemler kadınları bunalıma sürüklüyor. Annelik estetiği ile bu sorunları tamamen ortadan kaldırmak mümkün.
Fit Vücut İçin
Annelik sonrası yapılan spor ve diyet tam anlamıyla etkili olmadığı için annelik estetiği daha fit vücut için ideal olacaktır. Karın bölgesindeki gevşeyen deriyi yok etmek için karın germe ameliyatı, göğüslerde meydana gelen büyüme ve sarkmaları önlemek için ise meme küçültme, dikleştirme ya da büyüme ameliyatları, yağ birikimini azaltmak için ise liposuction uygulanır.
Ne Zaman Yapılmalı?
Hamilelik sürecinde hormonal ve mekanik değişiklikler en fazla karın bölgesi ve memelerde meydana gelmektedir. Doğumdan daha doğrusu emzirme döneminden bir sene sonra meme dikleştirme ameliyatı yapılabilir. Hasta sadece karın germe istediği durumlarda ise; o zaman doğumdan bir sene sonra yapmak daha uygun oluyor. Doğumdan sonra tekrar hamile kalmaktansa, kaç çocuk isteniliyorsa o çocukları doğurup hamilelik sürecini tamamladıktan bir sene sonra karın germe ameliyatı olmak çok daha doğru olur.
Annelik estetiği, birçok ameliyatlarla kombine olarak uygulanabileceği gibi hastanın ihtiyaçlarına göre ayrı ayrı da yapılabilmektedir. Karın germe ameliyatlarından sonra hasta bir gün hastanede kalır, diğer operasyonlar için müşahede gerekmez, hasta aynı gün evine dönebilir.