Fazlalıklarınız Koyu Renkle Kapanmıyor

farkliliklarininzkoyurenklekapanmiyor

Fazlalıklarınız Koyu Renkle Kapanmıyor

Spora ve diyete direnç gösteren bölgesel şekil bozukluğuna yol açan yağ dokularının emilerek vücuttan atılmasına yardımcı olan Liposuction, özellikle dolaplarda kışlık kıyafetlerin, yerini yazlık kıyafetlere bıraktığı bu bahar aylarında oldukça tercih ediliyor.

Gardırobunuzda Yaz Esintisi  

Genel bir çerçeve ile baktığınız zaman neden insanların daha çok koyu renklere eğilim gösterdiğini biliyor musunuz? Biz söyleyelim; kapatıcı özelliğine sahip olması nedeniyle tercih ediliyor. Yaz, kış demeden sizin de gardırobunuzda koyu renkli kıyafetler hakimse ya koyu rengi çok seviyorsunuz ya da fazlalıklarınız sizi koyu renklere çekiyor.

Artık cesurca açık renkli kıyafetlere yönelmenin zamanı gelmedi mi? Liposuctionla bölgesel yağlanmalardan kurtularak dilediğiniz rengi/kıyafeti özgürce seçebilirsiniz. Liposuction vakum sistemiyle deri altındaki yağ dokularını vücut dışına atar. Küçük bir alanda yapılacaksa lokal anestezi, birden fazla alanda yapılacaksa genel anestezi altında işlem gerçekleştirilir.

Hangi Hastalara Hangi Liposuction Tekniği Uygulanır?

Lazer Liposuction; Lazer teknolojisinin ve ısının etkisiyle önce yağ dokusu eritilir. Daha sonra yine liposuction kanülleriyle yağ vücut dışına alınır. Ardından sıkılaştırıcı lazer uçla deri sıkılaştırılır.

Vaser Liposuction; Ultrason enerjisinden faydalanarak deri altı yağın parçalanması ve daha yoğun olarak emilebilmesini sağlar. Özellikle de deri altı yağ dokusu az olan kişilerde kasları belirginleştirmek için kullanılır.

Liposuction Sonrası Kilo Alımı

Liposuction, vücutta depolanan yağları atmaya yardımcı olur fakat bir kilo verdirme yöntemi değildir. Hastalar çoğunlukla liposuction sonrası kilo alımıyla vücuttaki değişikliğin nasıl olacağını merak ediyor. Liposuction sonrası vücutta tekrar yağ oluşmayacak gibi düşünceler kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Vücuttaki yağ hücresinin aldırılması sonucu alınan her kilo vücuda dengeli bir şekilde dağılır. Liposuction yapılan bölgede ekstra kilo alımı olmaz, vücuda kalori olarak giren her besin orantılı olur.

Liposuction sonrası derinin sıkılaşmasına yardımcı olmak ve ödemin gerilemesi için ortalama 3 hafta kadar korse kullanılır. Sonrasında manuel veya LPG masajla dokuların yumuşamasına yardımcı olunabilir.