Estetik Operasyonları Yeterince Araştırdınız mı?

estetik-blogg

Estetik Operasyonları Yeterince Araştırdınız mı?

Kadın erkek fark etmeksizin günümüzde artık herkesin fiziksel kusurlarını kapatmak için estetik operasyonlara başvurduğunu belirten Doç. Dr. Çiğdem Ünal, özellikle yaz döneminde bu estetik müdahalelere olan rağbetin arttığını dile getirdi.

Tatmin Edici Sonuçlar İçin;

Yaza daha formda ve biçimli girmek isteyen birçok kişinin şimdiden estetik müdahaleler talep ettiğini dile getiren Ünal, estetik müdahalelerde çoğu zaman geri dönülmez sonuçlar alındığını, bu nedenle talep edilen estetik operasyonların ve operasyonu gerçekleştirecek cerrahın yeterince araştırılması gerektiğine dikkat çekti.

Yaz dönemi için yapılan estetik operasyonlara daha fazla özen gösterilmesi gerektiğini vurgulayan Ünal, ameliyat sonrası kesi izlerinin güneşle temas etmesinin olası komplikasyonları arttırabileceğini belirterek, hastaları daha temkinli olmaları konusunda uyardı.

Doç. Dr. Ünal, kişiyi en çok rahatsız eden bölgeyi ve bu bölgede nasıl değişiklik istediğini hastanın açık bir dille ifade etmesi gerektiğine dikkat çekerek, belirsizliğin ve kafa karışıklığının estetik operasyonlarla birleştiği durumlarda tatmin edici sonuçları almanın zor olduğuna değindi. Doktorun kişiye en uygun estetik müdahale konusunda yönlendirici olması gerektiğini belirten Ünal,  doktor yönlendirmesi ve hasta istekleri doğrultusunda daha doğru ve estetik sonuçları almanın mümkün olduğunu ifade etti.

Kafa Karışıklığı Pişmanlığa Beraberinde Getirebilir!

Estetik operasyonlara herhangi bir duygu sarsıntısından sonra karar verilmemesi gerektiğini dile getiren Doç. Dr. Ünal, geri dönüşü olmayan sonuçların akabinde gelen pişmanlığı yaşamamaları adına hastaların istedikleri müdahaleleri enine boyuna düşünüp araştırdıktan sonra karar vermelerini önerdi.

Estetik operasyonlarda amacın hastanın daha mutlu ve en kısa sürede normal yaşamlarına dönmek olduğuna vurgu yapan Doç. Dr. Çiğdem Ünal, her cerrahi girişimin ciddi bir iş olduğunu, ters giden bir botoks uygulamasının bile kişiyi mutsuz edebileceğini dile getirdi.

Hastanın yapılan estetik operasyonların izlerini ömür boyu taşıdığını vurgulayan Ünal, estetik cerrahı gerçekleştirecek olan cerrahın deneyim ve tecrübesinin oldukça önem arz ettiğini söyledi.