TÜBEROZ MEME

TÜBEROZ MEME

tuberoz-meme

Tüberöz meme, meme tabanının dar, areola ve memenin uç kısmının daha geniş olmasıyla karakterize gelişimsel bir durumdur. Her iki meme arasında çoğunlukla meme asimetrisi vardır. Tubuler meme, sadece ‘küçük’ değildir, aslında anne karnında gelişimi tamamlanmamış memedir.

Tubuler memede memenin göğüs kafesine outran tabanı dardır, areolaya doğru gittikçe genişler, bazen meme altı oluğu normalin yukarısında olabilir. Areola ve meme başı fıtıklaşmış gibi görünebilir. Aslında doğuştan gelen bir sorundur, ancak kendini ergenlikte meme büyüdükçe belli eder.

Tüberöz meme düzeltilmesi meme büyütme ameliyatı ile mi sağlanır ?

Tüberöz memenin düzeltilmesi sadece meme büyütme ameliyatı ile olmaz. Hafif formlarında sanki sadece küçük bir meme gibi görünse de, sadece meme büyütme ameliyatı yapılırsa meme başı ve areola meme protezinin üzerinde fıtıklaşmış gibi sarkabilir. Bu nedenle, hafif formlu tüberöz memede bile meme glandına da meme protezi yerleştirme aşamasında müdahale etmek gerekir.

Tüberöz meme  ameliyatlarında iyi sonuç almak tecrübe gerektirir, özellikle genç hastalarda iyi bilgilendirme önemlidir.

Bir Yorum Bırakın