KAŞ ASMA

KAŞ ASMA

kas-assma

 

Yüzün üst 1/3’ü, yani göz kapakları, kaş ve alın bölgesi beraber değerlendirilmelidir. Göz kapaklarındaki düşüklük veya deri fazlalığının en önemli nedeni aslında çoğu insanda kaş ve alın bölgesinin yaşlanması ve yer çekimiyle aşağı doğru düşmesidir. Kaşlar kadın ve erkeklerde farklı yerleşimlidir. Erkek hastalara kaşla ilgili bir müdahale yaparken bu farklılığa dikkat etmek gerekir.

Botoxla kaş kaldırma
Hızlı ve etkili bir yöntemdir, kaşı 1-2 mm kadar kaldırabilir. Üst göz kapağında da bir ferahlama etkisi verir. Geçicidir etkisi, tekrarlamak gerekir. Kapak düşüklüğüyle beraber deri fazlalığı olan hastalarda botox kapakların daha da fazla düşmesine neden olur. Kullanımı uygun değildir.

Dikişle kaş kaldırma
Kaşın kuyruk kısmından deri altından bir dikiş geçilerek saçlı deride kas ve kemiği örten zarın üzerine tespit edilir. Özellikle kaş kuyruğu düşük olan hastalarda kullanımı uygundur.

Endoskopik alın germe
Alın ve kaşta yaşlanma bulguları belirginse saçlı deri için açılan küçük deliklerden deri altından alın ve kaşa doğru girilerek yapılır. Kaşları çatmaya yarayan kaslara, kaşın hem kuyruk hem orta kısmına ulaşılabilir. Uygun pozisyonda kaş tespit edilir. Dikiş izleri saçlı derinin içinde kalır.

 

Bir Yorum Bırakın