DOLGU

DOLGU

dolgu

Dolgular yüze volüm vermek için ve kırışıkların hafifletilmesinde kullanılır.

Yanak- dudak arası oluk, üst dudaktaki kırışıklar, yanak dolgunluğunun geri kazanılması, çene yan tarafındaki konturun tekrar sağlanmasında, çene ucu belirginleştirmede, gözyaşı oluğunun giderilmesinde ve göz çevresindeki ince kırışıklarda kullanılabilir.

En sık kullanılan dolgu hyaluronik asit içerikli dolgulardır. Hyaluronik asit vücuttaki bağ dokusunda zaten var olan bir maddedir. Çok nadiren allerjik reaksiyona neden olur. Kalıcılık süresi hangi plana yapıldığına göre farklılık gösterir. Yanağa volüm vermede kullanılan daha derin plana yapılan dolguların kalıcılık süresi daha uzunken, daha yüzeyel plana yapılan ince kırışıklıkları azaltıcı dolguların kalıcılık süresi daha kısadır.

Zamanla eridiklerinden yinelenmeleri gerekebilir. Bu süre de her bireyde farklılık gösterdiği gibi, yapılma alanına göre de erime hızı değişir.

Dudak dolgusu: Dudağı dolgunlaştırmak, kontürünü belirginleştirmek ve yüzün bütünüyle uyumlu hale getirmek için alt ve/veya üst dudağa yapılır. Üst dudak ve alt dudağın profil görünümünün birbiriyle ve burun- çene arası oranlarla orantılı olması sağlanır.

Yanak dolgusu: Orta yüz bölgesinin yaşla beraber azalan hacmini geri kazandırmada, orta yüz çöküklüğü olan kişilerde bu bölgeyi dolgunlaştırmada, elmacık kemiklerini belirginleştirmede kullanılır.

Göz çevresi dolgusu (ışık dolgusu): Gözyaşı oluğu  yaşla beraber belirginleşir, derinleşir. Yanak- alt göz kapağı geçişini yumuşatmak için ve yorgun ifadeyi değiştirmek için kullanılır.

Çene ucu ve çene kontürü dolguları: Çene ucu geriliği olan kişilerde ve çenenin yan kontürü belirgin olmayanlarda tercih edilir. Çene ucu dolguları doğru endikasyonla yapıldığında çene kemiği geriliğine bağlı olan gıdı fazlalığını da bir miktar giderebilir. Dudak- burun – çene oranını düzeltir.

 

Bir Yorum Bırakın