BACAK ESTETİĞİ

BACAK ESTETİĞİ

bacak-estetigi

Bacaklardaki sık karşılaşılan sorunlar; basen (bacağın dış kısmı) bölgesinin yağlı olması, bacak üst- iç kısmındaki yağlanma, alt bacak iç kısmındaki eğrilikler, dizin iç yanındaki yağ fazlalıkları, ciltteki çöküklükler, varis sorunu ve her iki bacak arasında asimetri olması bunlar arasında sayılabilir.

Basen bölgesindeki, bacağın iç kısmındaki ve dizin iç kısmındaki bölgesel fazlalıklar, yani yağlar için en ideal teknik yağ alma – liposuction ameliyatlarıdır. Bacak eğriliği için baldır silikonları dediğimiz göğüse konulan silikon gibi bacak iç kısmını kalınlaştıran bir operasyon yöntemi mevcuttur. Ciltteki çöküklükler, asimetrik görüntüler dolgu enjeksiyonu ya da yağ enjeksiyonu ile çözülebilir.

Daha önce liposuction yapılmış ve çöküntü gelişmiş kişilerde bacak bölgesine tedavi olarak AWT uygulaması, yağ enjeksiyonu ve dolgu enjeksiyonu yapılabilir.

Çarpık bacak, yani alt bacak bölgesindeki deformitenin tedavisinde üç çeşit teknik vardır. Silikon protez, yağ enjeksiyonu, aquafilling ile dolgu enjeksiyonu bu teknikler arasındadır. Aquafilling ile dolgu enjeksiyonu ameliyatsız bir tekniktir. Kişi bu prosedür sonrası rahatça evine gider, anestezi almasına gerek yoktur.

Spora ve rejime rağmen bir türlü erimeyen yağlarınız için liposuction makul bir tekniktir. Bacaklarda doku fazlalığı ve sarkma gibi sorunlar hızlı kilo alıp verme gibi nedenlere bağlı olabilir. Bu durumda bacak germe ameliyatı tercih edilir.

Liposuction’a alternatif son dönemde tanınmış olan Lazer lipoliz bir diğer tekniktir. Bazen bacak germe estetiği yapılacak bir kişide bunun yanı sıra liposuction da yapmak gerekebilir. Ameliyat süresi 2 ila 3 saat aralığında sürer. Hastanın operasyondan sonra 1 gece hastanede kalması yeterlidir.

Bir Yorum Bırakın