Daha Kıvrımlı Vücut Hatları İçin Liposuction!

dahakivrimlivuchatlari

Daha Kıvrımlı Vücut Hatları İçin Liposuction!

Çoğu zaman kilo vermek tek başına yeterli olmayabilir. Üstelik kilo vermek deride sarkmalara yol açabilir. Liposuction, diyet ve sporla eritilemeyen yağlardan kurtulmanızı sağlar.
Kadın erkek fark etmeksizin herkes fit bir vücuda sahip olmak ister. Bunun için fazla kilolarından kurtulmaya çalışan kişiler, sarkma problemleriyle karşı karşıya kalabiliyorlar. Kilo verildikten sonra oluşan sarkmalar, verilen kiloları da gizliyor.
Liposuction vakum sistemiyle deri altındaki yağ dokuları vücut dışına alınır. Liposuction işlemi küçük bir alanda yapılacaksa lokal, büyük bir alanda yapılacak ise genel anestezi altında yapılır. Daha sona ince kâküllerle yağ vücut dışına vakum sistemiyle çekilir.
Liposuction Türleri
İki tür liposuction tekniği vardır: Lazer liposuction ve Vazer liposuction. Lazer liposuctionda, lazer teknolojisinin ve ısının etkisiyle yağ dokusu eritilir. Ardından da liposuction kâkülleriyle yağ vücut dışına alınır. Daha sonra sıkılaştırıcı lazer uçla deri sıkılaştırılır. En önemli özelliği gevşek derili kişilerde cildi sıkılaştırabilmesidir.
Vazer liposuctionda ise; Ultrason enerjisinden faydalanarak deri altı yağı parçalanır ve daha yoğun olarak emilebilir. Özellikle zaten deri altı yağ dokusu az olan kişilerde kasları belirginleştirmek için idealdir. Gevşek derili kişilerde bir miktar deri sıkılaşması sağlar.
Vücut Hatlarınızı Saklamayın!
BMI’i %20-25 arası olan kişiler de liposuction uygulanması idealdir. Liposuction kilo verdirme değil, vücut şekillendirme yöntemidir.
Kan dolaşımı bozukluğu, kalp rahatsızlığı, şeker hastalığı ya da bağışıklık sistemi zayıflığı olan kişilerin operasyon öncesinde hekime danışmasında yarar vardır. Bunun yanı sıra kullandığınız ya da alerjik reaksiyonlara yol açan ilaçlar için bilgilendirme yapmanız önemlidir.
Ameliyat Sonrası Süreç
Liposuction sonrası derinin sıkılaştırılması ve ödem oluşmasını engellemek için 3 hafta korse kullanılmalıdır. Daha sonra manuel veya lpg masajla dokuların yumuşamasına yardımcı olunabilir. Bazı kişilerde hiç gerek olmayabilir.
Operasyon sonrası deride morluk, şişlik ve uyuşukluk görülebilir. Ancak bunlar geçicidir. Herhangi bir kilo alımı durumlarında liposuction yapılan bölge, vücudun kalan kısımlarıyla orantılı olur. 3-4 ayda vücut şeklini alır.
Hasta liposuction olduğu gün taburcu edilebilir. Hasta birkaç gün içinde işine dönebilir, 2 hafta içinde ise normal faaliyetlerine dönebilir.